ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ A1 SERTİFİKA SINAVI

(Sertifika için bizi arayın 0262 645 0 645 sadece 40 saatlik bir ders programı ile sizi sınava hazır hala getiriyoruz.)

Esnek gün ve saatlerde verilen Almanca Aile birleşimi A1 sertifika kurs programında derslerimiz,

Haftanın 2 günü, günde 2, Hafta da 4 ders verilerek 10 Haftada tamamlanır.  Toplamda 20 gün kursa gelmiş olursunuz. Programlarımız 10 haftadan uzun sürmez ama öğrencilerimiz isterlerse hızlandırılmış yoğun kurs program uygulayıp daha kısa bir sürede de tamamlayabiliriz.

Evlilik yolu ile Almanya’ya yerleşecek olan kadın veya erkeğin vize alırken karşılaştığı A1 Sertifikası için Kurs Program İçeriği; Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma derslerinden oluşmaktadır.

Sınav dört bölümden oluşmaktadır

1) Konuşma Becerisi: Günlük ihtiyaçlarımızı karşılayacak, kendini tanıtma, günlük pratik Almanca kalıpları, soru sorma ve sorulara cevap verme becerileri sınanmaktadır.
2) Okuduğunu Anlama: Küçük okuma metinlerin içeriğini anlama, konu ile ilgili verilen soruları yanıtlama ve metni anlamayla ilgili sorulara ağırlık verilmektedir.
3) Yazma Becerisi: Bir konu üzerine mektup ya da mail yazmanız istenmektedir. Yazarken kalıplar, zamanlar ve cümle yapısına, temel düzeyde olacak şekilde dikkat edilmektedir.
4) Dinlediğini Anlama: Dinletilen günlük doğal yaşam metnini anlama ve anlaşılanı ölçme çalışmaları yapılmaktadır.

İkamet yasası ile ilgili yapılan köklü reformlar, Almanya’daki eşinin yanına yerleşmek isteyen yabancılara henüz vize talebinde bulunurken kendi ülkesinde basit  düzeyde  Almanca  bilgisine sahip olduğunu kanıtlama zorunluluğu getirmektedir. Bu düzenleme ile Almanya’ya gelecek olan bu kişilerin, en azından basit bir şekilde de olsa Almanca iletişim kurarak, toplumsal hayata katılmalarının sağlanması amaçlanmaktadır.

Almanya’ya gelecek olan eşin, Almanca dilinde en azından basit düzeyde iletişim kurabildiği vize başvurusu sırasında kanıtlanmalıdır. Basit düzeyde Almanca bilgisiyle somut olarak Avrupa Konseyi tarafından geliştirilen “Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesinin” A1 düzeyindeki bilgi seviyesi kastedilmektedir.

Vize başvurusu sırasında Almanca bilgisi A1 “Start Deutsch 1” (Temel Almanca) Sertifikası ile belgelenmelidir. Almanya’daki günlük hayatın kolaylaştırılması amaçlandığı için, sınav, özellikle iletişim kurabilme yeteneğini ölçmektedir.  özel AVRUPA LİSAN Yabancı Dil Kursu’nda sizi sadece sınava değil, Almanya’da günlük yaşam ihtiyacınızı karşılayacak Almanca bilgisine de kavuşturuyoruz.

Almanca sertifikasının ibrazı, vize başvurusu çerçevesinde gerekli Almanca bilgisinin direkt kanıtlandığı anlamını taşımaz. Vize talebiyle ilgili nihai kararı yine “Vize Bölümü” verecektir. Şüphe uyandıran durumlarda bireysel olarak Almanca bilgisine dair sertifikanın doğruluğu ve başvuru sahibinin Almanca bilgisinin makul ve güncel olup olmadığı bakımından tekrar bir değerlendirme yapılabilir. Bu yüzden derslere devamlılık ve ödev takibi oldukça önemlidir.