Konuşma Sınıfları

Konuşma Sınıfları

Konuşma Sınıfları

İngilizce düzeyini teorik olarak orta veya ileri düzeye getirmiş pek çok öğrencinin sorunu olan akıcı olarak konuşamama problemini çözmek amaçlı oluşturulmuş, konuşma pratiği yapmaya yönelik verilen eğitimlerdir. Anadili İngilizce olan yabancı öğretmenler ile sürekli diyalog halinde olarak yapılan eğitimlerde öğrenciler; bildikleri İngilizceyi aktif hale getirebilecekler, bir yabancı ile konuşma fobisini üzerlerinden atarak bu konuda özgüvenlerini arttıracaklar ve günlük yaşamda sık karşılaşılan durumların derslerde dramatize edilmesi ile bu konularda hazırlıklı olmaları sağlanacaktır.

Hafta içi programlarına gelemeyen öğrenciler, hafta sonu uygulanan programlara gelebilirler. Bu programlar hafta içinden daha az yoğunlukta olsalar da, sağlıklı programlardır.

Avrupa Lisan Yabancı Dil Kursu Konuşma Sınıfları ve diğer sınıf dışı aktivitelerle (konuşma, dinleme, yazma, gramer,) desteklemektedir.

Konuşma Sınıfları programları Genel İngilizce 2.kur ve 3.kur kursiyerleri bir grup 4. Kur seviyesi üzerindeki öğrenciler için ayrı bir grup olarak konuşma sınıflarına alınırlar.

 

Eğitim Materyalleri

Eğitim Programlarında materyal olarak CAMBRIDGE yayınlarının face2face serisi kullanılmaktadır.


Konuşma Sınıfları Programlarının Zamanları
Ayrıca öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçları doğrultusunda İngilizce eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli yayın evlerini tarafından hazırlanmış İngilizce hikaye kitapları bulunmaktadır.

tablo4tablo5