Hakkımızda

Yabancı Dil Eğitimine Hoş Geldiniz!

Kurumumuz bilgi çağında eğitime duyulan ihtiyaç doğrultusunda küresel ortamdaki bilgiye ulaşmak isteyen birey ve şirketlerin gelişimine kaliteli İngilizce eğitimi vererek katkıda bulunmak amacıyla 2012 yılında kurulmuştur. 2016 yılında yeni oluşumu Avrupa Lisan Yabancı Dil Kursu ismi ile hizmet vermeye devam etmekedir.
Avrupa Lisan Yabancı Dil Kursu Genel İngilizce Programlarında dünyada en çok kabul gören 6 kurluk eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu sistemde bir kur 100 saat sürmekte, kurlar hafta içi ve hafta sonu yapılan ders programlarına göre 3 ay sürmektedir.
Genel İngilizce Programları dışında sınavlara yönelik eğitim programları da mevcuttur. Özellikle uluslararası kabule sahip TOEFL, IELTS, TOEIC, GMAT, GRE, SAT, FCE, CAE, CPE, BEC, BULATS ve ülkemizde uygulanan YDS, LYS-5 ve Proficiency gibi sınavlara yönelik kurs programları bulunmaktadır. İngilizce programın dan başka Almanca, Fransızca ve Rusça eğitim programları da bulunmaktadır.
Ayrıca Avrupa Lisan Yabancı Dil Kursu bünyesinde belirli meslek gruplarına veya özel amaçlara yönelik İngilizce eğitime ihtiyaç duyan öğrenciler için özel hazırlanmış olan eğitim programları mevcuttur. ESP (English For Specific Purposes) Özel Amaçlı İngilizce Eğitim Programları adı verilen bu programlar İş İngilizcesi, Finans, Turizm, Tıp, Hukuk, Bilgi Teknolojileri, Havacılık, Mühendislik gibi daha birçok alanda teknik ve pratik İngilizce bilgisine ihtiyaç duyan kişilere yöneliktir.
Avrupa Lisan Yabancı Dil Kursu ‘nda eğitimler, yetişkinlere İngilizce öğretebilme bilgi ve becerisine sahip, üniversite mezunu, uluslararası sertifikalara sahip tecrübeli ve anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilir. Öğrencilerimiz kelimeleri gerçek telaffuzları ile öğrenirken, uzman yabancı eğitmenlerle birlikte hem farklı kültürleri tanıyarak hem de gerçek hayatta kullanılan İngilizceyi yaşayarak ve kullanarak dil yeteneklerini geliştirebilme fırsatına sahip olurlar. Ayrıca farklı öğrenci profillerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve donanıma sahip rehber öğretmenlerimiz ve eğitim danışmanlarımız öğrencilerimizin eğitim süreçlerinde karşılaşabilecekleri her türlü soruna cevap verebilmek için görev yapmaktadırlar.