GENEL İNGİLİZCE

GENEL İNGİLİZCE

GENEL İNGİLİZCE KURS PROGRAMLARIMIZ

Genel İngilizce Eğitim Programlarımızda İngilizce dilinin tüm işlevlerinin etkili ve doğru kullanımı öğrencilerimize sistemli bir şekilde öğretilir. Genel İngilizce dersleri bir bütün halinde ilerlerken, İngilizce dil eğitimi nin temel öğeleri olan dil bilgisi, okuma, yazma, konuşma ve dinleme konuları blok sistemde ayrı ayrı ele alınır.Her ünitede dersler, güncel ve yararlı konularla birlikte verilerek öğrencilerimizin derslere daha aktif katılımı sağlanır.

Genel İngilizce Eğitimlerinde Avrupa Dil Standartlarına göre herbiri 100 ders saatinden oluşan 6 kurluk sistem uygulanmaktadır. Tüm seviyelerdeki eğitim programları öğrencilerin pedagojik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. İlk dört seviye de Genel İngilizce, son iki seviye de ise akademik ağırlıklı Genel İngilizce eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimiz 1 kuru hafta içi veya hafta sonu yapılan ders programlarına ve bu programların yoğunluğuna bağlı olarak 10 ya da 11 haftada bitirebilmektedirler.

 

Kurs programı

Ders Günleri

Ders Saatleri

Hafta içi akşam

Salı – Çarşamba –Perşembe – Cuma

(seviye durumuna göre 4 günün 3’ünde ders oluyor)

18:50 – 21:10

Hafta sonu sabah

Cumartesi – Pazar

10:00 – 14:00

Hafta sonu akşam

Cumartesi – Pazar

16:00 – 20:00

 

Avrupa Lisan Yabancı Dil Kursu’nda her seviye için sınıfta verdiği 100 saatlik ders eğitimi dışında 192 derslik aktivite ve 12 derslik ücretsiz birebir özel ders ile eğitim desteklenmektedir. Toplamada her bir kur 304 derslik bir katılımla tamamlanmaktadır.

Sınıflar ayrıntılı bir seviye tespit sınavı sonucunda aynı seviyedeki 12 öğrenciden oluşmaktadır.

Eğitim programları içerisinde yer alan Genel İngilizce eğitimlerini Türk öğretmenler ve alanlarında uzman anadili İngilizce olan yabancı eğitmenlerle verilmektedir.

Eğitim Materyalleri

Genel İngilizce Eğitim Programlarında okutulan ders kitapları İngiltere Cambridge üniversitesinin face2face ders kitaplarını kullanılmaktadır. Diğer eğitim programlarında ise eğitim kurumumuzun özenle seçmiş olduğu kaliteli eğitim materyalleri kullanılmaktadır. Her eğitim programı için öğrencilerimize ders kitapları ÜCRETSİZ olarak verilmektedir.

Öğrencilerimizin eğitsel ihtiyaçları doğrultusunda İngilizce eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli yayınevleri tarafından hazırlanmış İngilizce hikâye kitapları okutulmaktadır.

 % 100 Başarı Garantisi

Başarı garantisi; öğrencinin kur sonunda başarısız olması durumunda derse devam koşullarını sağlaması şartıyla kurun tamamını hiçbir ek ücret ödemeden tekrar etmesi anlamına gelmektedir.

Avrupa Lisan Yabancı Dil Kursu’nda Genel İngilizce Kursu Program Seviyeleri

1-Starter (Başlangıç Seviyesi): Bu program daha önce hiç İngilizce eğitimi almamış öğrenciler için hazırlanmıştır. Türk öğretmenler eşliğinde 2-15 saat arası bire bir yapılan bir hazırlık programıdır. Bu eğitim programında alfabe, sayılar basit cümle ve soru kalıpları öğretilir. Hazırlık eğitimi tüm kursiyerlerimize ücretsiz olarak verilmektedir.

2- Elementary (Temel Seviye): Öğrenciler basit konular üzerinde yabancılarla konuşma yapabilir. Basit cümleler kurarak yazabilir ve okuyabilirler. İngilizceyi çok az kullanabilen öğrencilerimiz için oluşturulan bu kurda eğitimini tamamlayanlar basit konular üzerinde, ana dili İngilizce olan yabancılar ile konuşabilecek, basit cümleler ile yazılar yazabilecek ve kolay konu başlıklarını okuyabilecek seviyede İngilizce bilgisine sahip olurlar.

3-Pre-Intermediate (Orta Öncesi Seviye): Öğrenciler günlük konular üzerinde yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilir.

4-Intermediate  (Orta Seviye): İngilizceyi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrencilerimiz için oluşturulan bu kurda eğitimini tamamlayan öğrenciler birçok farklı konu üzerinde ana dili İngilizce olan yabancılarla uzun konuşmalar yapabilecek, okuduğunu kolayca anlayabilecek seviyede İngilizce bilgisine sahip olurlar.

5-Upper-Intermediate (Orta Üstü Seviye): Öğrenciler birçok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, İngilizce kitapları okuyup anlayabilir.

6-Advanced  (İleri Seviye): İngilizceyi iyi derecede okuyan, yazabilen ve konuşabilen öğrencilerimiz için oluşturulan bu kurda eğitimini tamamlayanlar, ana dili İngilizce olan yabancılarla her konu üzerinde konuşabilecek, tartışabilecek, iletişim kurmada problem yaşamayacak seviyede İngilizce bilgisine sahip olurlar. TOEFL, IELTS gibi sınavlarda yüksek skorları hedefleyebilirler.

“İlkokul, Ortaokul ve lise öğrencilerimizin okuldaki İngilizce derslerine takviye olması açısından birebir özel ders programları yapılmaktadır”